ВО "Свобода"

ENG

25 квітня 2014
Андрій Міщенко: Громада має поділяти відповідальність за те, що відбувається в її краї
Андрій Міщенко: Громада має поділяти відповідальність за те, що відбувається в її краї

25 квітня 2014 року народний депутат України, уповноважений Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на Січеславщині Андрій Міщенко провів зустрічі з громадами міст П'ятихатки та Верхівцеве Дніпропетровської области. Націоналіст обговорив із жителями краю про шляхи подолання сепаратистських настроїв на сході України, необхідність децентралізації влади, ліквідацію адміністрацій, а також питання державної мови.

Спілкуючись із парламентарем, краяни перш за все порушували питання діяльности терористів на території України, які намагаються підбурити жителів сходу держави до сепаратизму. Агенти Кремля, які діють зокрема і на Січеславщині, активно проштовхують тему федералізації, нібито вимагаючи збільшення повноважень окремих регіонів. Люди обурені таким свавіллям на сході України, адже за діями терористів насправді стоїть прагнення знищити територіяльну цілісність держави.

Андрій Міщенко наголосив, що насправді такої ситуації можна уникнути, якщо збільшити роль впливу місцевих громад у власних регіонах.

"В Україні має відбутися децентралізація влади, має бути знищено адміністрації, які по суті стали такими собі удільними князівствами зі своїми князьками на чолі. На місцях мають існувати виконкоми ‒ їх створюватимуть ради, обрані на місцевих виборах. Таким чином громада матиме вплив на формування виконавчої влади. Громада буде поділяти відповідальність за те, що відбувається в її краї. Якби так було зроблено раніше, то питання сепаратизму нині не поставало б. Тоді би ми бачили реальні прагнення жителів кожного регіону, а не божевільні ідеї кремлівського карлика Путіна, які реалізовують на сході України російські терористи під керівництвом ГРУ", ‒ наголосив свободівець.

Під час зустрічей із Андрієм Міщенком жителі Січеславщини також висловлювали своє занепокоєння можливістю впровадження другої державної мови ‒ російської. Дніпропетровська область є в своїй більшості україномовною, і тому мешканці краю, які мають державницькі переконання, категорично протестують проти офіційного зросійщення. Люди певні: єдина державна мова зміцнює державу. Тому громадяни схвально відгукувалися щодо позиції "Свободи" в цьому питанні, яка послідовно виступає за збереження української мови як єдиної державної мови в Україні.

Зауважимо, що цього дня політик, окрім зустрічей, взяв участь у етерах декількох місцевих телеканалів области. Так, зокрема, зустріч із виборцями П'ятихаток висвітлюватиме місцевий телеканал "Досвітні вогні". Також свободівець мав етер у студії П'ятихаток "Погляд". У Жовтих Водах націоналіст виступив для телеканалу "Жовта річка". Окрім того, відбулися записи для дніпродзержинського телеканалу "Міс" та Дніпропетровської обласної телерадіокомпанії.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"