ВО "Свобода"

ENG

1 січня 2017
На Січеславщині пройшли смолоскипні марші на честь Степана Бандери
На Січеславщині пройшли смолоскипні марші на честь Степана Бандери

1 січня 2017 року свободівці Січеславщини не тільки взяли участь у традиційному марші на честь Степана Бандери у Києві, але й провели подібні заходи у своїх рідних містах.

У Кривому Розі цьогорічне вшанування пам'яти лідера ОУН свободівці розпочали мітингом біля Стели Героїв на 95 кварталі. Близько 100 осіб о 17:00 рушили зі смолоскипами з кільця 95 кварталу до пам'ятника козаку Рогу. Біля монумента громада під проводом націоналістів виконала Славень, після чого промовці висловили свою відданість ідеям лідера українських націоналістів та шану героям, що загинули в новітній московсько-українській війні.

"Ми маємо пам'ятати та шанувати великих героїв минулого та сучасности, адже вони дають нам чітке розуміння того, куди рухатись українському суспільству. Вчення та ідеї Бандери актуальні сьогодні як ніколи, адже знову українці взяли до своїх рук зброю, щоби захистити незалежність власної держави, відстояти свою гідність та врятувати свободу своїх дітей. Пам'ятаємо, пишаємось, наслідуємо. Слава Україні!" - зазначила керівник Криворізької міської "Свободи" Тетяна Соловйова.

У Нікополі цього дня також відбулися мітинг та смолоскипний марш, присвячені дню народження символу визвольного руху української нації Степана Бандери. У марші, крім свободівців, взяли участь представники патріотичних та козацьких громадських організацій міста і району, духовенства УПЦ КП, студентська молодь. Після короткого мітингу учасники вишикувались у колону і з патріотичними гаслами пройшли центральною вулицею міста до майдану Незалежности, де виконали Славень. Пізніше священик УПЦ КП отець Меркурій відслужив панахиду за Степаном Бандерою.

"Степан Бандера став символом нації, символом боротьби за незалежну українську державу. Ми тут, у східному регіоні, фактично перебуваємо на лінії фронту новітньої боротьби за нашу державу. Ворог почав наступ на все українське по всіх напрямках. Тому ми закликаємо консолідувати всі сили, відстояти право українців жити в сильній, самодостатній, справді незалежній державі Україна", - заявила голова Нікопольської районної "Свободи" Тетяна Біла.

Прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода"