ВО "Свобода"

ENG

22 січня 2017
День Злуки на Січеславщині святкували ланцюгом єдности, походами та молебнями за загиблими
День Злуки на Січеславщині святкували ланцюгом єдности, походами та молебнями за загиблими

22 січня 2017 року свободівці Січеславщини відзначили День Соборности України традиційними заходами: символічними ланцюгами єднання, мітингами та просвітницькими акціями.

Так, у Кам'янському свободівці за підтримки ВГМО "Сокіл" та ВОУ "Яворина" організували четвертий зимовий похід через річку Дніпро до острова Зелений. Традиція була започаткована 2012 року, але переривалася у 2014 та 2015 роках через трагічні події в Україні. Цьогоріч стартовим пунктом походу став Майдан Героїв. Далі колона чисельністю понад сотню осіб із прапорами та плакатами рушила до пам'ятника Тарасові Шевченку і на головний мостовий перехід через Дніпро. Під час ходу співали українські народні та повстанські пісні, скандували патріотичні гасла.

На мосту учасники заходу утворили символічний ланцюг єднання, а на острові на них уже чекало гаряче частування, яке приготували яворинки: рибальська юшка та козацький куліш. Завершилося свято традиційними спортивними розвагами: перетягуванням каната, боротьбою лава на лаву, футболом.

Під час заходу сокільці зібрали 700 гривень на потреби бас-гітариста музичного гурту "Кому Вниз" Сергія Степаненка, який потребує вартісної операції з пересадки нирки. Кошти музикантові було перераховано наступного дня.

Уже вшосте в Кривому Розі місцева "Свобода" організувала мітинг на честь Акта злуки та підтримала загальнодержавну акцію "Ланцюг єднання", сполучивши живим ланцюгом площу поблизу пам'ятника Козаку Рогу - легендарному засновнику козацького міста. Варто зауважити, що цей захід став свого роду об'єднавчим для тих, кому не байдужа доля країни - у ньому взяли участь близько сотні представників різноманітних патріотичних організацій міста.

"Ми - ідеологічна партія. Такі дати, як сьогоднішня, для нас є принциповими і важливими, - зауважила керівник Криворізької міської організації ВО "Свобода" Тетяна Соловйова. - Розвивати українську націю необхідно через поширення понять саме про такі історичні події. Крім того, це повернення історичної пам'яти та самосвідомости українців. На заходи ми ходимо з партійними прапорами, і це принципово. Для нас ці стяги не просто політичні - вони ідеологічні: наші побратими з ними на війні, за них гинули на Революції гідности в Києві. Тому коли мені говорять вшановувати пам'ять без прапорів - це неповага до тих свободівців, які в числі Небесної сотні загинули за нашу гідність. Якщо комусь соромно виходити і стояти поруч зі свободівцями - принциповими захисниками ідей українського націоналізму, то я нагадаю, що у нас є один найбільший ворог - сепаратисти. То хто з нами, а хто проти нас? Висновки робіть самі".

У Нікополі на Европейській площі молодь із громадської організації "Студентська Свобода" символічно долучилася до загальноукраїнського ланцюга єднання. На акції було наголошено, що саме сучасна патріотична молодь має стати тією елітою, яка зміцнить і розбудує сильну незалежну українську державу. Після цього Нікопольська "Свобода" за підтримки проукраїнських громадських організацій провела урочистий мітинг. Священник УПЦ Київського Патріархату відслужив коротку заупокійну літію за загиблими в Донецькому аеропорту українськими воїнами, що ціною своїх життів захистили українську незалежність.

Голова Нікопольської "Свободи" Тетяна Біла у своєму виступі наголосила: "Сто років тому українська еліта не була готова до розбудови незалежної Української держави. І нинішня правляча так звана "еліта" також не готова до цього. Тому ми, громада, повинні тиснути на владу і примусити її працювати на Україну, бо инакше ми винесемо її з владних коридорів. Як це робити - вирішуватимемо громадою. Так, на найближчій сесії міської ради маємо примусити її скасувати рішення про регіональну російську мову в Нікополі. Тому закликаємо зібратися 27 січня о 9:30 біля виконкому й вимагати скасування цього відверто сепаратистського рішення!".

Прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода"