ВО "Свобода"

ENG

29 січня 2017
Свободівці Січеславщини підготували до Дня пам'яти героїв Крут спецвипуск газети "Прапор Нації"
Свободівці Січеславщини підготували до Дня пам'яти героїв Крут спецвипуск газети "Прапор Нації"

Окрім участи у всеукраїнському заході на вшанування пам'яти героїв-крутянців, націоналісти Січеславщини підготували просвітницькі акції в містах области.

До Дня пам'яти героїв Крут січеславський обласний осередок "Свободи" розробив і виготовив чергове число газети "Прапор Нації", присвячений подіям під Крутами. Випуск уперше вийшов на дванадцяти аркушах. "За основу взята концептуальна, ідейно бездоганна стаття Євгена Маланюка "Крути. Народини нового українця", - розповів Максим Дорофєєв, очільник дніпровського міського осередку націоналістів.

Частину накладу газети - присвяти - члени ВГО "Сокіл" поширили у школах міста, частину роздали з наметів разом з партійною літературою у Дніпрі та Кам'янському, частину відправили разом з обласною делегацією націоналістів до станції Крути Ніжинського району на Чернігівщину, а потім - до Києва, на всеукраїнські заходи ВО "Свобода".

"Звичайно, що загальна маса нічогісенько не чула ані про героїв Крут, ані про національно-визвольні змагання 1917-1919 років. Намагалися у наметах розповісти, донести тим, хто хоче чути. Газети розлетілися, а ми поїхали до Чернігівщини і до столиці вшановувати з націоналістами героїчний чин хлопців ґатунку 1918 року", - підсумовує націоналіст.

У Нікополі 29 січня свободівці вперше вшановували героїв Крут біля пам'ятника захисникам України, нещодавно встановленого в центрі на місці, де раніше стояв бовван Лєніна. Це - пам'ятник не тільки нинішнім воїнам, що захищають Україну на фронті московсько-української війни, а й всім, хто в різні часи ставав на захист незалежної України, в тому числі героїчній молоді, що собою закрила, захистила не просто уряд УНР, а й всю Україну. Священики УПЦ КП відслужили панахиду за загиблими, а присутні пом'янули загиблих поминальними смаколиками, випеченими нікопольськими "яворинками".

Прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода"