ВО "Свобода"

ENG

14 лютого 2017
Свободівці Кривого Рогу відзначили 119-річчя з дня народження Костя Пестушка
Свободівці Кривого Рогу відзначили 119-річчя з дня народження Костя Пестушка

Криворізькі свободівці взяли участь у вечері пам'яти видатного земляка ‒ легендарного отамана Степової дивізії Костя Пестушка (Степового-Блакитного) з нагоди 119-ї річниці з дня його народження. Захід організували працівники Веселотернівської філії міського історико-краєзнавчого музею. До події долучилося чимало краєзнавців, учасників московсько-української війни, волонтерів, діячів культури.

Промовці підкреслювали, що нині, так само як і 100 років тому, знову триває війна, від якої залежить, чи взагалі буде існувати наша країна та її історія й памёять про тих, хто поклав своє життя за краще майбутнє для своєї нації.

"Ми говоримо, що герої не вмирають, але маємо дбати і про те, щоб наша місцева топоніміка зберігала пам'ять про них. Влада під час декомунізації зневажила думкою громади і по суті відкинула результати публічного обговорення, де було проголосовано за увічнення пам'яти наших патріотів, тернівців-героїв московсько-української війни, діячів культури й тих, хто поклав життя задля піднесення національно-культурного духу. Зараз маємо ще одну спробу звернути увагу міської влади на необхідність вшанування їх пам'яти", ‒ сказав у виступі депутат Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради від ВО "Свобода" Віталій Пікуль. Він нагадав, що триває збір підписів під петицією його авторства про встановлення у Кривому Розі на Поштовому проспекті пам'ятника отаманові Холодного Яру Костю Пестушку та розміщення меморіяльної дошки на будівлі військкомату, біля якої розпочалось антибольшевицьке повстання.

На заході із розповідями про отамана Степового-Блакитного виступили відомі науковці, дослідники та краєзнавці. На присутніх чекала цікава та насичена програма: місцеві барди виконували патріотичні пісні.

"Тут зібралися ті, кому цікава місцева історія. Ми знаємо, що цю інформацію проблематично відшукати. Дуже добре, що на заході були присутні діти. Вважаю, для них почуте є актуальним, адже вони розвиваються у дусі патріотизму. Залучення дітей до подібних заходів має бути обов'язковим", ‒ сказала керівник Криворізького міського осередку "Свободи" Тетяна Соловйова.

Прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода"