ВО "Свобода"

ENG

20 лютого 2017
Свободівці на Січеславщині провели мітинги-реквієми пам'яти Небесної сотні
Свободівці на Січеславщині провели мітинги-реквієми пам'яти Небесної сотні

20 лютого 2017 року у містах Січеславщини пройшли мітинги-реквієми, присвячені пам'яти героїв Небесної сотні. Ініціяторами заходів виступили міські осередки ВО "Свобода".

Так, у Кам'янському, на майдані Героїв, де ще три роки тому височив комуністичний бовван, а тепер встановлено меморіял загиблим за Україну, розпочався молебень за полеглими героями. Голова міського осередку свободівців Дмитро Кропотов поіменно назвав кожного героя Небесної сотні, а священики УГКЦ та УПЦ КП відслужили панахиду.

"Кожне нове покоління борців за Україну надихалося тими, хто боровся до них. Козаччина ‒ прямий нащадок лицарства Київської Русі, Шевченко надихався козаками і гайдамаками, вояки УНР, крутянці плекали свою свідомість на творчості Шевченка, вояки УПА брали собі за псевдо імена отаманів української революції, Небесна Сотня та нинішнє українське військо ‒ новітня сторінка історії, яка всотувала в себе приклади цієї боротьби. І ми не маємо права перервати цей ланцюг. Як тільки ми забудемо і опустимо руки, не переймемо цей прапор боротьби, закінчиться наша історія", ‒ наголосив під час заходи Дмитро Кропотов.

У Кривому Розі мітинг відбувся на 95-му кварталі на місці збору міського віча за часів Майдану, де тепер розміщена імпровізована стела з фотографіями загиблих криворіжців у російсько-українській війні. Захід зібрав близько сотні активістів та громадських діячів. Для більшости це була можливість побачитись зі своїми однодумцями, давніми знайомими та згадати перебіг напружених подій трирічної давнини. Окрім запалення свічок та лампадок, покладання квітів, хвилини мовчання, виступів активістів, працював "вільний" мікрофон, і кожен охочий мав змогу поділитись своїми думками.

"Оскільки я регулярно була учасником Майдану протягом всього його часу, я із гордістю кажу, що це була справді значна подія в історії України, і ми маємо нести пам'ять про неї по всіх куточках України. Люди, які вийшли захищати гідність своїх дітей, віддали найцінніше ‒ хто здоров'я, хтось життя. Снайпери працювали по беззахисних майданівцях, стріляли, щоб розігнати вільну націю, щоб позбавити нас права сказати "ні" режиму та узурпації влади. Дев'ятнадцятеро свободівців навічно лишились у Небесній сотні. Вже третій рік ми згадуємо і ми не маємо права не боротись…", ‒ сказала Тетяна Соловйова, керівник Криворізької міської організації ВО "Свобода".

У місті Апостоловому мітинг-реквієм відбувся на центральній площі міста. З промовою виступив лідер апостолівських свободівців Сергій Щербина, боєць російсько-української війни, член "Легіону Свободи". Наприкінці заходу запрошені священики Української православної церкви Київського патріярхату провели молебень по загиблим революціонерам.

"Революція гідности не завершена. Після загибелі наших побратимів на Майдані і втечі Януковича, революція перейшла в східну Україну. Саме там стоять барикади, де наші вояки утримують московську навалу. Зараз наше завдання на прикладі героїв виховувати майбутні покоління, які побудують сильну і незалежну Україну. Ми зараз розуміємо, що є добривом для тих паростків української нації. І нам зараз необхідно перемогти ворога, аби дати майбутній Україні простір для розвитку", ‒ зазначив у своїй промові Сергій Щербина.

Прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода"