ВО "Свобода"

ENG

11 квітня 2017
Нікопольські свободівці зірвали лекцію священників московської церкви для держслужбовців
Нікопольські свободівці зірвали лекцію священників московської церкви для держслужбовців

11 квітня 2017 року в Нікополі свободівці разом з патріотично налаштованою громадою міста перешкодили проведенню лекції священників УПЦ Московського патріярхату для держслужбовців у будівлі міської ради. Активістів обурило проведення подібного заходу у робочий час та ще й представників церкви держави-окупанта.

Минулого тижня у соцмережах з'явилося оголошення про подію, в якій мали взяти участь усі працівники виконавчих служб Нікопольської міськради. Свободівці скерували міському голові листа з вимогою скасувати цей захід. ГО "Правозахисна група Придніпров'я", очолювана свободівкою Людмилою Яремчук, подала до СБУ відповідну заяву.

До визначеного оголошенням початку заходу націоналісти відповідь на своє звернення не отримали, тому прийшли до міської ради, щоби задокументувати факт проведення лекції. Однак захід не відбувся, натомість працівники міськвиконкому пройшли додаткове навчання з документообігу. Так завдяки активній позиції свободівців та громадських активістів вдалося перешкодити черговій пропаганді "русскава міра" від священників московської церкви.

"Панування проросійських сил у Нікополі добігає кінця. Ми більше не дозволимо московським попам брехати про їхню "канонічність". Не дозволимо їм незаконно захоплювати землю в місті і будувати без будь-яких дозвільних документів свої церкви, не дозволимо дурити українців і насаджувати тут "русскій мір". Ми ліквідуємо наслідки 300-річного російського панування на нашій землі і відродимо український дух, який саме тут, на Нікопольщині, на Микитинській Січі, підняв українців на боротьбу за волю 1648 році під проводом Хмельницького", ‒ прокоментувала голова Нікопольської районної "Свободи" Тетяна Біла.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"