ВО "Свобода"

ENG

10 травня 2017
Ще два підприємства приєдналися до страйку шахтарів у Кривому Розі за підвищення платні
Ще два підприємства приєдналися до страйку шахтарів у Кривому Розі за підвищення платні

10 травня 2017 року 140 шахтарів обох шахт підприємства "Євраз Суха Балка" відмовилися підніматися на поверхню та проводять збори у забої на глибині 1340 метрів під землею. Водночас страйк охопив і робітників заводу "Арселор". Підставою для протесту гірників є справедлива вимога підвищення платні. З цією ж вимогою 11 травня на мітинг вийшло близько тисячі людей у заводоуправлінні "Криворіжсталі".

Слід зазначити, що за чотири місяці 2017 року з України було експортовано залізорудної сировини майже на $1 млрд., а це на 85% більше, ніж за той самий період 2016 року, і склали 12 млн. тонн. Середньозважена ціна тонни залізорудної сировини, експортованої з України зросла з $37 до $79 за тонну. Якщо вдвічі зросла вартість експортованої сировини та виручка від її експорту, чому стоїть на місці платня шахтарів та працівників гірничо-збагачувальних комбінатів, які її видобувають та збагачують?

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає цілком обґрунтованими вимоги шахтарів про збільшення платні та підтримує криворізьких гірників у їхній боротьбі за гідну оплату праці.

На разі з створено Страйковий комітет Кривбасу, який представляє інтереси криворізьких шахтарів. До його складу, зокрема, увійшли: Юрій Самойлов (НПГУ), Ігор Токовенко (профспілка "Свобода Праці"), Євген Алістранський (профспілка "Свобода Праці").

Нагадаємо, що в ніч на 4 травня шахтарі "Криворізького залізорудного комбінату" не піднялися на поверхню, роботу на усіх чотирьох шахтах комбінату було зупинено. Шахтарі озвучили вимогу підвищення платні для робітників основних професій до рівня, еквівалентного 1000 доларів США. А вже вранці 6 травня не піднялися на поверхню працівники шахти "Артема-1", що є частиною "Криворіжсталі". Шахтарі цього підприємства також висунули вимоги підвищення оплати праці до рівня інших підприємств світової корпорації, якій належить комбінат (svoboda.org.ua).

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"