ВО "Свобода"

ENG

2 червня 2017
Ірина Фаріон відвідала Січеславщину
Ірина Фаріон відвідала Січеславщину

Доктор філологічних наук, професор "Львівської політехніки" Ірина Фаріон відвідала Січеславщину. 2 червня в Кам'янському свободівка представила свою монографію "Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у XIV-XVII cтоліттях" в рамках щорічного етнічно-мистецького фестивалю "Мамай-фест", а 3 червня в Січеславі в приміщенні музею "Літературне Придніпров'я" провела зустріч із дніпрянами.

Візит Ірини Фаріон на Січеславщину було організовано за сприяння волонтерської організації "Героям Слава" на чолі з Олегом Василенком у рамках ідеологічно-просвітницької роботи, яку провадять ці волонтери разом зі свободівцями Січеслава. Окрім того, науковець отримала запрошення від Історичного музею міста Кам'янське на участь у "Мамай-фесті" доповідачем.

Ірина Фаріон відвідала Січеславщину
Ірина Фаріон відвідала Січеславщину

На етнічно-мистецькому фестивалі "Мамай-фест" в Кам'янському Ірина Фаріон презентувала свою наукову дисертацію, монографію з історії української мови "Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у XIV-XVII cтоліттях". Заля музею була заповнена до краю. Деякі змушені були стоячи слухати доповідь доктора філологічних наук за браком вільних місць. Цікава, але серйозна розповідь про мову в давні часи, у передмодерний період, про утиски нашої мови і зради цього найбільшого скарбу своїм же проводом, про здатність мови виживати і відроджуватися, як той Фенікс, попри всі заборони і негаразди. Книги, які привезла націоналістка для кам'янчан, були розібрані всі до одної.

Ірина Фаріон відвідала Січеславщину
Ірина Фаріон відвідала Січеславщину

Після офіційної частини Ірина Фаріон разом зі свободівцями Кам'янської організації та громадської організації "Яворина", яку на Січеславщині очолює Олена Залевська, взяла участь у плетінні сіток. Усі охочі містяни й гості фестивалю могли це зробити прямо в приміщенні музею. Увечері, після тригодинного виступу унікального українського музиканта Тараса Компаніченка, гостя назвала його "диво-птахом, що залетів до нас з української минувшини зразку XVI-XVII століття".

Ірина Фаріон відвідала Січеславщину
Ірина Фаріон відвідала Січеславщину

Наступного дня в приміщенні музею "Літературне Придніпров'я" відбулася зустріч з містянами в Січеславі. Місце проведення заходу було обрано не випадково. Саме в цьому приміщенні 1920 року працював Валер'ян Підмогильний ‒ український письменник і перекладач, один із найвидатніших прозаїків українського "розстріляного відродження". Саме це приміщення просякнуте духом нескореності Підмогильного і саме це приміщення, на превеликий жаль, не цікавить ані міську, ані обласну владу Січеславщини. Музей, який не отримує жодного фінансування, перебуває в жахливому стані. Саме з метою привернення уваги влади, громадськости та активістів Ірина Фаріон проводила свою зустріч у цьому музеї. З цього вона розпочала свою зустріч з українцями в Січеславі.

Історичні паралелі з сьогоденням і математичні точні висновки щодо існування української мови, відповіді на актуальні виклики часу й черпання сили в традиції, в корені нації, тепла, готично-камерна атмосфера заходу нікого не залишила байдужим. Зауважимо, що на заході були присутні й російськомовні прихильники Ірини Фаріон зокрема і "Свободи" загалом.

Після зустрічі з дніпрянами Ірина Фаріон разом із заступником Голови ВО "Свобода" Русланом Кошулинським та головою Дніпровської обласної організації об'єднання Олександром Замковим відвідали відданого прихильна націоналістичної ідеї, вірного симпатика ВО "Свобода", Гордість України 2015 року Олександра Гаркушу, який волею долі прикутий до інвалідного візка.

"Зустріч із такими людьми, такими яскравими особистостями, як Ірина Фаріон, вчергове доводять всім нам, що українці, якщо вони справжні українці, мають здатність чути один одного. Не важливо, з якої ти частини України ‒ з Харкова чи Івано-Франківська, Львова чи Дніпра. Якщо ти справжній, якщо гориш і живеш Україною ‒ ти будеш почутий і зрозумілий. Дякую пані Фаріон за спільне биття сердець", ‒ зазначив очільник "Свободи" на Січеславщині Олександр Замковий.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"