ВО "Свобода"

ENG

28 вересня 2017
У Кам'янському на організованому націоналістами мітингу на ґанку підприємства-забруднювача палали шини
У Кам'янському на організованому націоналістами мітингу на ґанку підприємства-забруднювача палали шини

28 вересня 2017 року в Кам'янському на Січеславщині за ініціятиви міського осередку ВО "Свобода" відбувся екологічний мітинг проти шкідливих викидів Дніпровського металургійного комбінату. У заході взяли участь кілька політичних партій та громадських організацій. Палаючі шини на ґанку заводоуправління підприємства змусили гендиректора комбінату вийти до людей і відповісти на запитання.

Приводом для мітингу стало різке погіршення екологічної ситуації в місті після відновлення роботи металургійного підприємства. За даними ЗМІ, після чотиримісячного простою управління комбінатом перебрала на себе корпорація "Метінвест" олігарха Р. Ахметова. Після запуску виробництва концентрація в повітрі викидів комбінату збільшилася в рази порівняно з роботою підприємства до простою. Екологи припускають, що фільтри на виробництві просто не використовують, а екологічними програмами нехтують.

На західна площі Ясюковича біля будівлі заводоуправління ПАТ "ДМК" зібралося близько двох сотень містяг із плакатами "Олігархи тут не живуть!", "Ахмєтов, дай гроші на фільтри!", "Металургам ‒ достойну зарплату, містянам ‒ чисте повітря!" тощо. Перед громадою виступили представники організаторів мітингу, зачитали резолюцію з вимогами до ПАТ "ДМК" та міської влади щодо поліпшення екологічного стану міста. Резолюція була одностайно підтримана присутніми.

З учасників мітингу була сформована ініціятивна група, яка разом з журналістами попрямувала до заводоуправління. Але вхід до будівлі перегородили охоронці, підтримувані поліцією. Розгорілася перепалка, громада почала вимагати, щоб гендиректор вийшов до людей, відповів на запитання і забрав резолюцію. За деякий час на порозі з'явився технічний директор комбінату, але люди відмовилися з ним розмовляти і передавати резолюцію "напівдиректору".

Після словесної сварки ветерани московсько-української війни підпалили на ґанку заводоуправління шини, "викурюючи" директора з будівлі. Вогонь палав приблизно 5 хвилин і був ліквідований за допомогою вогнегасника, але це нарешті змусило вийти генерального директора до протестувальників.

Конструктивний діялог із керівником "брудного" підприємства не вийшов, на всі запитання гендиректор відповідав відмовками, тож мітингувальники вручили йому резолюцію, пригрозили більш радикальними діями у разі їх невиконання і завершили мітинг.

"Дякую, кам'янці! Сьогодні байдужости в нашому місті стало менше. Ми показали, що громада мовчати не буде. Це попереджувальна акція, ми доб'ємося того, що комбінат буде працювати на благо людей, а не на кишеню олігарха. Містянам ‒ чисте повітря, металургам ‒ достойне життя!" ‒ закликав голова Кам'янського осередку "Свободи" Дмитро Кропотов.

Прес-служба ВО "Свобода"