ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
На Січеславщині у День пам'яти жертв Голодомору Леніну символічно розбили голову
На Січеславщині у День пам'яти жертв Голодомору Леніну символічно розбили голову

25 листопада 2017 року на Січеславщині націоналісти разом із патріотичними громадськими організаціями та громадою вшановували пам'ять замордованих комуністичною владою українців під час Голодомору 1932‒33 років. Так, у Дніпрі свободівці взяли участь у мітингу-реквіємі на привокзальній площі біля демонтованого пам'ятника одного із виконавців Голодомору Григорію Петровському. Націоналісти долучилися до збору підписів щодо будівництва пам'ятної каплички жертвам репресій на цьому місці.

У Кам'янському свободівці зранку відвідали старовинне кладовище, де часто таємно ховали померлих від голоду містян у 30-ті роки минулого століття. Біля могил провів молебень священник Української греко-католицької церкви. По обіді на майдані Героїв кам'янські "сокільці" разом із свободівцями влаштували виставку: показали містянам, що їли українці в часи Голодомору. "Підходило дуже багато людей, із зацікавленням питали що і як, і хто готував, і з чого ми це робили. Багато хто, підходячи з якоюсь ноткою недовіри і подиву, вже за кілька хвилин розмови хитав головою, розуміючи страхіття тих часів чи усвідомлюючи, як мало ми про це знаємо. Підходили і діти, і люди старшого віку, які казали, що все насправді так і було, і як переживали це їхні родини, навіть забирали коржаники з собою, щоб показати иншим", ‒ поділився враженнями від заходу Вікторія Падалко, член ВГО "Сокіл" Кам'янське.

Згодом біля пам'ятного каменю загиблим у Кам'янському від Голодомору 1932‒33 років відбувся мітинг-реквієм із спільним молебнем представників Української греко-католицької церкви та Української православної церкви Київського патріярхату, о 16:00 на майдані Героїв запалала символічна свічка пам'яти, складена свободівцями і "сокільцями" із багатьох маленьких лампадок.

У Кривому Розі міська організація ВО "Свобода" традиційно провела мовчазний хід та мітинг-реквієм, у якому взяли участь представники громадських організацій та звичайні криворіжці. Колона вирушила від кільця 95 кварталу у напрямку пам'ятника жертвам Голодомору та політичних репресій. Колону очолили жінки з квітами, хлібом та іконою.

Зрештою, криворіжці дійшли до стели, де хвилиною мовчання та виконанням українського Славня був розпочатий мітинг-реквієм. Учасники заходу зачитували вірші, присвячені цій трагедії, священнослужителі Української православної церкви Київського патріярхату провели панихиду, громадські та політичні активісти закликали присутніх не забувати трагедій минулого, аби не дати їм повторитися у майбутньому. Насамкінець члени ВГО "Сокіл" привселюдно розбили голову Леніна від боввана, який донедавна стояв на околицях міста.

"Ми не маємо права забувати своєї історії, ми не маємо права забувати кривдників народу. 70 років Україна була під окупацією комуністичного режиму. Ті, хто привів червону чуму на нашу землю, відповідальні за жахіття голодоморів, терори, переслідування та розстріли. Їм не місце на наших вулицях, у наших містах. Тож кожен, хто посягне на нашу землю, рано чи пізно має за це поплатитися!" ‒ зазначила голова КМО ВО "Свобода" Тетяна Соловйова.

Зазначимо, що заходи в межах загальнонаціонального вшанування жертв Голодомору "Свічка пам'яти", організовані свободівцями, пройшли також у Верхньодніпровську, Нікополі, Царичанці та Петриківці.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"