ВО "Свобода"

ENG

22 січня
Свободівці Січеславщини відзначили День злуки
Свободівці Січеславщини відзначили День злуки

Свободівці Січеславщини відзначили День злуки і 100-річчя Української революції черговим випуском свободівської обласної просвітницької газети "Прапор Нації" та традиційними урочистими мітингами й ланцюгом єднання.

До Дня соборности України свободівці присвятили "Прапор Нації" українському політичному діячеві, дипломату Лонгину Цегельському. Людині, яка не просто була у центрі подій 22 січня 1919 року, а саме йому була надана честь зачитати Акт Злуки між УНР і ЗУНР у Києві. Частину газет роздали у містах на Січеславщині під час святкувань, решта накладу потрапить до читачів із партійних наметів у найближчі вихідні.

Члени і прихильники кам'янського осередку "Свободи" утворили на мосту через Дніпро символічний ланцюг єднання. Лунали патріотичні гасла, повстанські пісні, колядки. По закінченні акції учасники виконали Славень України.

У Кривому Розі за ініціятиви "Свободи" теж утворили символічний Ланцюг єднання. Мешканці міста взялись за руки, створивши ланцюг довкола пам'ятника козаку Рогу ‒ легендарному засновнику міста, символізуючи єдність держави. До заходу долучилися й инші націоналістичні політичні сили та громадські організації.

"Такі символічні акції, як ми провели сьогодні, потрібні для зміцнення духу криворіжців і єдности довкола спільної національної ідеї. Ми, свободівці, завжди стояли і стоятимемо на засадах державотворення сильної країни. Не можна бути сильними, не будучи єдиними і неподільними", ‒ зазначила керівник Криворізького міського осередку ВО "Свобода" Тетяна Соловйова.

Урочисті мітинги біля пам'ятників Тарасу Шевченку за участи свободівців пройшли також у Нікополі, Покрові та Верхньодніпровську.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"