ВО "Свобода"

ENG

10 лютого
У Кривому Розі відзначили 100-річчя отамана Холодного Яру Костя Степового-Блакитного
У Кривому Розі відзначили 100-річчя отамана Холодного Яру Костя Степового-Блакитного

9 та 10 лютого 2018 року в Кривому Розі відзначили 100-річчя уродин отамана Холодного Яру Костя Пестушка (Степового Блакитного). В межах ювілею відбулися урочисті концерти та вшанування легендарного українця як у Кривому Розі, так і в рідному селі Костя Пестушка Ганівцях. Співорганізаторами заходів стали активісти ВО "Свобода".

9 лютого в актовій залі Криворізького педагогічного інституту та тернавського технікуму відбулися зустрічі місцевих істориків та діячів мистецтва, викладачів, військових. Взяли участь запрошені гості з історичного клубу "Холодний Яр" на чолі з Романом Ковалем, лідером гурту "Тінь Сонця" Сергієм Василюком, кобзарем Тарасом Силенком та лідером гурту "Хорея Козацька", заслуженим артистом України Тарасом Компаніченком. До організаційного комітету увійшла керівник Криворізької "Свободи" Тетяна Соловйова.

Спільний захід націоналістів та патріотичних громадських активістів відбувся 10 лютого у селі Ганівка на батьківщині Степового Блакитного. Учасники акції разом із свободівцями Кропивниччини та Січеславщини зібралась біля пам'ятного знаку отаману Холодного Яру та командиру степової дивізії Костю Пестушку для вшанування його славетної постаті. Після виступів та урочистої програми музикантів, істориків та військових, учасники заходу вирушили маршем до місцевої школи, де захід продовжився святковим концертом.

"Такі заходи надзвичайно важливі для міста та області. Колись ми, свободівці, з великими перешкодами поставили пам'ятний знак у селі Ганівка на батьківщині Костя Пестушка. Тодішня антиукраїнська влада чинила всілякий супротив популяризації героїв Холодного Яру. А нині ми вшановуємо легендарного отамана на офіційному рівні. Як Кость Пестушко боровся з іноземними загарбниками, так і ми повинні брати з нього приклад, надихатись його чином і продовжувати справу отамана степової дивізії", ‒ прокоментувала голова ВО "Свобода" у Кривому Розі, член оргкомітету вшанування отамана Холодного Яру Тетяна Соловйова.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"