ВО "Свобода"

ENG

25 лютого
"Свобода" вимагає покарати винних за прапори окупанта на вулицях Кривого Рогу
"Свобода" вимагає покарати винних за прапори окупанта на вулицях Кривого Рогу

25 лютого 2018 року позачергова конференція Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода" ухвалила заяву до органів державної влади та місцевого самоврядування з приводу використання забороненої комуністичної символіки на масових заходах у Кривому Розі.

У тексті заяви зокрема зазначено:

"Ми, члени ВО "Свобода" Дніпропетровської області, висловлюємо своє обурення і вважаємо неприпустимою ситуацію, коли військовослужбовці Національної гвардії України марширують українським містом із символікою тоталітарного режиму та прапорами, під якими вбили, закатували, заслали у концтабори мільйони українців у часи радянської окупації. Із прапорами, під якими і сьогодні вже чотири роки представники сусідньої держави та колаборанти зазіхають на нашу незалежність та намагаються відродити імперію. Вважаємо неприпустимим, що міська влада під час заходу активно використовувала елементи пропаганди комуністичного тоталітарного режиму, заперечувала його злочинний характер і подавала зміну одного тоталітарного режиму на інший у позитивному світлі.

Ми наголошуємо, що визволення Кривого Рогу від окупантів почалося 24 серпня 1991 року із відновленням незалежності України і завершиться зі звільненням нашої країни від зазіхань зовнішнього ворога та внутрішнього панування олігархів.

Вимагаємо від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова дати пояснення щодо грубого порушення Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" його підлеглими і застосувати щодо винних покарання, передбачене Кримінальним кодексом України.

Вимагаємо від Генеральної прокуратури та СБУ дати оцінку діям організаторів, чиновникам місцевого самоврядування і народному депутату України, які брали участь у антиукраїнському заході та притягти винних до відповідальності".

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"