ВО "Свобода"

ENG

13 березня
На Січеславщині свободівці відзначили 204-ту річницю народження Тараса Шевченка
На Січеславщині свободівці відзначили 204-ту річницю народження Тараса Шевченка

У Кам'янському та Кривому Розі відбулись організовані націоналістами урочистості, присвячені 204-й річниці від дня народження генія української нації Тараса Шевченка. Виконання пісень на вірші великого Кобзаря, Шевченківські читання, урочисте покладання квітів до монументів та мітинги ‒ ось перелік заходів, які відбулися 9-10 березня на Січеславщині.

У Кам'янському 9 травня свободівці взяли участь у традиційному Шевченківському святі у музеї історії міста: переглядали відеоматеріяли, слухали поезії та пісні на вірші Тараса у виконанні хористів ансамблю "Українська мрія". О 13:00 біля пам'ятника Кобзарю відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до монументу.

Дмитро Кропотов, голова Кам'янського міського осередку ВО "Свобода", під час виступу наголосив: "Шевченкове слово - зброя нації. Держава може мати величезну армію, мільйони вояків, тисячі гармат і танків. Проте мовчатимуть гармати і танки, а солдати кидатимуть зброю, якщо не знатимуть, за що воювати. А Шевченко говорив за що. І палив словом тих, хто не боровся за рідну землю, хто був байдужий, хто забув дідівську славу. І будив. І цілі покоління, тисячі борців надихалися його словом у змаганні за волю України. Недарма в кожній хаті висів його портрет і лежав його "Кобзар". Недарма окупанти перевертали з ніг на голову його слово, намагаючись використати цю зброю. Але не змогли, бо писав він для нас. Тому його слово - це потужна духовна зброя, здатна мобілізувати, розбивати щит байдужости, здобувати правду у боротьбі з ворогом, як зовнішнім, так і внутрішнім - у своїй хаті. Тож той, хто несе слово Шевченка серед людей - такий самий вояк, як і той, що тримає в руках автомат. Ставаймо духовними вояками, вивчаймо правдиве і пророче слово Тараса!".

Шевченківські читання та покладання квітів відбулися також у Кривому Розі, Покрові, Верхньодніпровську і Нікополі. Націоналісти читали вірші українського поета-пророка, переглядали документальні фільми, присвячений Кобзарю.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"